Termiks-Grupp

Veepehmendus

GSM: 504 5623
info@termiks-grupp.ee

Veepehmendus

Vee karedus (liigne hulk kaltsiumi ja magneesiumi) ei kujuta mingisugust ohtu inimese tervisele. Küll aga kare vesi põhjustab lubja sadenemist sanitaar- ja köögitehnikale, torude ummistusi ning katlakivi teket boilerite, soojusvahetite ja muude seadmete küttekehadele.

Just sellepärast on kare vesi kulukas, kuna see lühendab seadmete eluiga ning efektiivsust.

Veepehmendus soola abil

Et oma seadmete eluiga pikendada soovitame vett pehmendada ja seda soola abil. Tavaliselt valmistatakse vajalik soolalahus eraldiseisvas reservuaaris, kus naatriumkloriidi (NaCl) tabletid lahustuvad. Veepehmendusseadmete optimaalseks ning probleemivabaks tööks on tähtis kasutada õiget tüüpi regenereerimissoola.

Peamine soola kvaliteeti tagav tegur on soolatableti tootmiseks kasutatav surve. Mida kõvem on soolatablett, seda täiuslikumalt see soolapaagis lahustub. Hea veepehmendussool ei muutu pudedaks vaid lahustub aeglaselt.

Vee pehmendamisel asendatakse kaltsiumi, magneesiumi ioonid naatriumi ioonidega, sest naatriumi soolad vee karedust ei põhjusta.

Veepehmendamise hind

Veepehmendamise hind oleneb sellest kui kvaliteetne on toorvesi. Keskmiselt maksab 1000 liitri vee pehmendamine 0,45 eurot. Kulu tekitavad veepehmendussool ja tagasipesu-loputus vesi. Pehme vee karedus on 0 mgekv/l.

Veepehmendamist kasutatakse põhiliselt: Aurukatlamajades, küttesüsteemide täitevees, pesumajades, köökides, eluhoonetes.

Mõtlemiseks: Pehme veega pesemisel kulub vähem seepi, seep vahutab hästi; kareda veega pesemisel aga kulub rohkesti seepi ja seep ei vahuta. Karedas vees ei kee oad, herned ja tangud pehmeks, teel ja kohvil ei ole õiget maitset ega aroomi. Õrna nahaga inimestel võib kareda veega pesemine põhjustada nahaärritust, -kihelust ja -kestendust.